O nás

Kdo jsme

Kmenový svaz Styrke sdružuje jedince, u kterých jako společný jmenovatel funguje aktivní záliba v historickém šermu, řemeslech a dobovém životě raně středověké společnosti (9. - 10. stol.). To, že se zabýváme tím, čím se zabýváme, pramení z lásky k historii, klukovské touhy po dobrodružství, snílkovství, ale hlavně ze snahy zprostředkovat a předat dál střípky doby dávno minulé. Nejde pouze o krásný a naplňující koníček, ale také o způsob, jakým při oživování zapomnělých tradic a postupů vzdát holt našim předkům, našim kořenům.

Snažíme se dále předávat informace a nejnovější poznatky z odborné archeologie. Máte-li zájem o literaturu, neváhejte nás kontaktovat. Seznam naleznete ZDE

Členové

Členové jiných skupin se mohou připojit ke kmenovému svazu Styrke v rámci konkrétní akce. Takové členství ve Styrke je však dočasné a vztahuje se pouze na danou akci. Do kmenového svazu lze ale vstoupit také dlouhodobě. Ve svých řadách máme jak Slovany, tak Vikingy i Franky. Jsme pestrá skupina lidí, kteří rádi bojují, vaří, tkají, bojují, vyšívají, barví, šijí, bojují, vyrábí šperky, pracují s dřevem, kůží i ohněm a … bojují.

Postavení členů ve skupině se utváří volně a svobodně - je na každém, zda chce být řemeslník, bohatý (nebo zchudlý) obchodník, žoldák, člen vojvodovy družiny, prostý farmář či dřevorubec, vykladač snů nebo jen pozorovatel. Ve Styrke neexistuje systém otroků, nevolníků nebo nesvobodných. Nově příchozí se stávají učedníky a po určitém čase se sami mohou ujmout dalšího učedníka...

Zájemci

Pokud se vám líbí, co děláme, a máte pocit, že byste se toho rádi aktivně účastnili, není nic snazšího, než se k nám přidat. V takovém případě vřele doporučujeme zkontaktovat některého z členů Styrke nebo ještě lépe přijet se podívat na některou námi pořádanou akci. Vše další si pak domluvíme.