Mikulčice - podmínky, CZ

Podmínky účasti na akcích v Mikulčicích:


- pokud si nebudete jakýmkoliv z níže uvedených pravidel jistí, neváhejte nás kontaktovat – nejlépe na frantisekkasparek@seznam.cz (pokud možno i s fotkou sporné části výbavy).

PRO BOJUJÍCÍ

1) Štíty výrazně preferujeme prkýnkové (pakliže máte ještě omylem překližkový, musí být dostatečně zamaskován – z druhé strany potažen lněnou látkou).

2) Povoleny jsou pouze kroužkové (nýtované), lamelové, šupinové, tzv. prošívanice či vlněné kabátce. Kožené zbroje jakéhokoliv střihu nechte doma.

3) Délka danaxu budiž omezena pod bradu bojovníka, který s ním zachází.

4) Budeme raději, když výstroj a výzbroj jedince bude zcela v souladu s jeho kostýmem – např. meč by zcela jistě měl mít pochvu.

5) Všechny použité repliky zbraní a zbrojí musí odpovídat danému období (9. – 10. stol.). Ohledně místa lze podiskutovat (máte-li jakkoliv exotickou zbraň, konzultujte prosím předem).

6) Bojující musí mít chráněnou hlavu kovovou přilbou (žádné šupiny, výjimečně kůže apod.). V případě lehkooděnce (např. bojující s prakem, lučištník) lze tolerovat i jinou dobovou pokrývku hlavy.

7) Doporučujeme ochranu rukou (rukavice v žádném případě ne prstové!).

8) Vhodnost chráničů konzultujte prosím předem – nejlépe poslat fotku daného kusu výbavy.

9) Dostatečnou bezpečnost zbraní bude zjišťovat organizátor před vpuštěním do boje (podíváme se na zubaté meče, tenké ostří seker, jiné šípy než tzv.eurošíp apod.).

10) Moc rádi uvidíme pestrost a různorodost zbraní nicméně není nutno být „překombinován“!

PRO VŠECHNY

1) Kostýmy, vybavení i výstroj musí odpovídat 9. – 10. stol. nejlépe v Evropě (prosíme žádné gotické a jinak exotické doplňky).

2) Rádi uvidíme jakékoliv dobové stany (áčka zdobená i nezdobená, franské stany, pyramidové stany, všechny druhy dobových přístřešků).

3) Na druhou stranu nechceme vidět na kostýmu ani v táboře nic nedobového, zejména ne různé zajímavé doplňky oděvu, sedlářské nýty, nýtky s dírkou (na šněrování), koženkové věci, umělé kožešiny, nedobové opasky a jiné nevhodné doplňky, ukončení lemů – hradbičky, dubové listy a podobné, plastové nádoby, sáčky, igelity, spacáky... Pokud cokoliv nedobového vlastníte a vezete s sebou jako nepatřičnou zátěž, pečlivě to po celou dobu před námi a všemi ostatními ukrývejte.

4) Máte-li vytetovanou na rameni kotvu a rudou růži, případně mořskou pannu, ponechte tento skvost po celou dobu pod oděvem!

5) Rovněž prosíme, ukryjte zelené, fialové, růžové, modré či jakékoliv pestře zbarvené vlasy (nabarvení na přírodní odstíny nevadí). V případě nalakovaných nehtů na nohou nesundávejte boty, máte-li barevný lak na rukou, použijte kvalitní odlakovač.

6) V případě, že máte piercing, je nutno se domluvit s organizátorem před konkrétní akcí.

7) Pokud máte pouze nevhodné nedobové (upravené i neupravené kožené vojenské, jezdecké boty, kanady, sandály, kožešinové a hadrové omoty civilní obuvi, gotické škorně s dlouhou špicí či rolničkami, a tzv. „kristusky“), choďte raději bosí!

8) Brýle u těch, co se bez nich neobejdou, nám nevadí – nicméně bojovník je má do bitvy z pochopitelných důvodů zakázány!

9) Kouření na akci bude po domluvě možné na vyhrazeném místě, přesto prosíme o diskrétnost a hlavně bezodpadovost (nejlépe polykat i s kouřem :) )!!